Program mieszkania dla młodych

Program „Mieszkania dla młodych” to niejako następstwo programu „Rodzina na Swoim”, który był bardzo popularny na przełomie lat 2012\2014. Program mieszkania dla młodych ma wejść w życie, albo pod koniec bieżącego (2013) roku, albo tuż po rozpoczęciu roku 2014. Doskonale wiemy, że kupno mieszkania, zwłaszcza przez młode osoby, które nie miały szansy zaoszczędzić dużej kwoty pieniędzy i wciąż brakuje im gotówki na kupno własnych „czterech kątów” to wielkie wyzwanie. Program „Mieszkanie dla młodych” ma pomóc tym osobom i spełnić ich marzenia o własnym „M”.Pomoc państwa, w ramach tego całkowicie nowego programu ma polegać na tym, że jeśli mamy już swój własny wkład na kupno mieszkania albo małego domu to państwo nam da dofinansowanie, jeśli oczywiście zakwalifikujemy się do programu.

Osoby, które nie ukończyły 35 roku zycia i samotnie wychowują dziecko, bądź są w związku małżeńskim gdzie chociaż jeden z małżonków nie ma jeszcze 35 lat i osoby te nigdy nie były w posiadaniu żadnego mieszkania, ani nawet nie byli współwłaścicielami żadnego lokalu mogą starać się dostać do programu „Mieszkanie dla młodych” i dostać dofinansowanie z państwa na swoje nowe mieszkanie (program bowiem obejmuje chęć kupienia nowego mieszkania, bądź nowego domu – nie starego). Warunkiem jest również zakup lokalu mieszkalnego (na rynku pierwotnym, jak wspomnieliśmy), który nie będzie miał więcej niż 75m2 a w przypadku domu, powierzchnia nie może przekroczyć 100m2, chyba, że nabywca wychowuje więcej niż trójkę dzieci, wtedy mieszkanie może mieć 85m2 a dom zaś 110m2. Co jeśli spełnimy wszystkie warunki i będziemy mogli starać się o kredyt w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” ?

Na jakie dofinansowanie, na jaką pomoc państwa możemy liczyć? Państwo dopłaci nam do 50m2 (chyba, że kupimy mniejsze mieszkanie, wtedy kwota będzie oczywiście proporcjonalna do nabytego mieszkania), dodatkowo możemy dostać 10% dopłaty do własnego wkładu na mieszkanie dla osób samotnych, bądź małżeństwo bez dzieci. Zaś jeśli małżeństwo, bądź osoba samotna wychowuje co najmniej jedno dziecko, wtedy dopłata wyniesie już 15%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *