Kredyt MdM w SGB-Bank S.A

SGB-Bank S.A. przyjmuje wnioski w ramach kredytu z MdM od 10.02.2014 roku. Podpisał on umowę o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach, której będzie można starać się o uzyskanie dopłaty na zakup pierwszej nieruchomości. Projekt przeznaczony jest dla osób do 35 roku życia, niezależnie od ich stanu cywilnego.

Limit wiekowy nie dotyczy rodziców co najmniej trójki dzieci. Zainteresowanych ofertą przybywa z każdym rokiem. Już od stycznia rusza nowa pula środków, z przeznaczeniem na rok 2017. Jeżeli program powtórzy zeszłoroczny sukces, to tylko najszybsi uzyskają dofinansowanie. Jego wysokość jest znacząca, gdyż może wynieść nawet 30% wartości nieruchomości. Zanim skusimy się na wybór kredytu z MdM przyjrzyjmy się dokładniej propozycjom banków. Może nam w tym pomóc chociażby kalkulator kredytów lub doradca z banku. Czasami zerowa marża, czy prowizja wcale nie gwarantują, że dana oferta jest najlepsza.

Jakie warunki oferuje SGB-Bank w ramach kredytu MdM?

Minimalna kwota kredytu to 20 000 PLN. Maksymalna obliczana jest na podstawie ceny transakcyjnej i wartości zabezpieczenia. Okres kredytowania wynosi od 15 do 30 lat. Zobowiązanie zaciągane jedynie w PLN. W przypadku, gdy spłacimy zadłużenie szybciej, w związku z otrzymaniem dodatkowego wsparcia, bank nie pobierze z tego tytułu opłat. Oprocentowanie kredytu Mieszkanie dla Młodych jest zmienne i wynosi WIBOR 3M plus stała marża 3,50 p.p. Stawka WIBOR 3M ustalana jest co kwartał.

Dotacja zostanie przyznana, jeżeli powierzchnia mieszkania nie będzie przekraczała 75 m2, a domu jednorodzinnego 110 m2. Limit ten jest podniesiony dla rodziców co najmniej trójki dzieci i wynosi odpowiednio 85 m2 i 110 m2. Jeżeli skorzystamy z dodatkowych produktów banku możemy liczyć na obniżenie marży. Bycie wiernym klientem danej instytucji finansowej może znacząco wpłynąć na koszty kredytu.

Dużym plusem jest posiadanie konta z regularnymi wpływami, czy korzystanie z karty kredytowej. Pytajmy więc o oferty przygotowane specjalnie dla nas, gdyż mogą okazać się dużo korzystniejsze.