Kredyt MdM w Raiffeisen Polbank

Od 31.12.2014 roku możemy składać wnioski o dotację w ramach programu Mieszkanie dla Młodych w Raiffeisen Polbank. Tym samym stał się on jedną z 14 instytucji realizujących rządową dotację. W ustawie o wsparciu dla młodych osób w zakupie ich pierwszej nieruchomości wykazane są dokładnie wielkość mieszkania i sposób określenia ceny 1 m2.

Jeżeli nasze wymarzone m4 nie mieści się w zawartych normach, nie możemy starać się o dofinansowanie. Jeśli jednak spełniamy wszystkie wymogi złóżmy wniosek o dofinansowanie razem z dokumentami o kredyt hipoteczny. Lista instytucji przyjmująca wnioski o kredyt MdM znajduje się na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kredyt MdM w Raiffeisen Polbank S.A.

Minimalna wartość kredytu to, zgodnie z ustawą, 50% wartości nieruchomości. Jednak bank zastrzega sobie, że nie mniej niż 50 000 PLN. Okres kredytowania jest różny, od 15 lat do 30 lat. Finansowanie do 90% wartości nieruchomości. Opcja z 0% prowizji możliwa jest pod warunkiem skorzystania z indywidualnego ubezpieczenia na życie bądź ubezpieczenia możliwości utraty stałego źródła dochodu. Korzystaniem z dodatkowych usług można znacząco wpłynąć na wysokość marży. Jeżeli postanowimy spłacić w całości lub części kredyt po 5 latach od jego zaciągnięcia bank nie pobierze prowizji. W ramach kredytu MdM możemy skorzystać także z „wakacji kredytowych”.

Jednak dopiero po 24 miesiącach terminowej spłaty. Po tym okresie dwa razy do roku można dostosować wysokość raty. Raiffeisen akceptuje różne źródła dochodu, między innymi umowę o pracę, umowy cywilnoprawne, renty stałe, emerytury oraz dochody z własnej działalności gospodarczej. Kredyt Mieszkanie dla Młodych w banku dostosowywany jest indywidualnie do klienta. Zaciągany na co najmniej 15 lat, dlatego warto skontaktować się z doradcą lub choćby skorzystać z kalkulatora kredytowego.

Oferta Raiffeisen znajduje się mniej więcej pośrodku zestawienia, jeżeli chodzi o korzyści. Jednak wizyta w placówce dokładnie pokaże nam, jak wypada ona na tle pozostałych.