Kredyt MdM w PKO BP SA

Jako jeden z pierwszych, bo 02.01.2014 roku PKO BP SA przystąpiło do programu kredyt Mieszkanie dla Młodych. Bank finansuje do 90% wartości nieruchomości (kredyt musi opiewać na minimum 50% wartości mieszkania lub domu). Wkład własny można dofinansować w ramach programu MdM.

Dlaczego kredyt MdM w banku PKO BP SA?

Po pierwsze, jako jeden z nielicznych banków nie pobiera prowizji za częściową spłatę kredytu środkami z dodatkowego wsparcia finansowego z programu MdM. Okres kredytowania MdM wynosi od 15 lat do 35 lat. Raty mogą być równe lub malejące, w zależności od decyzji klienta. Z tym, że można tę formułę zmienić. Istnieje bardzo wygodna i dość długa opcja zawieszenia spłaty kapitału, nawet do 36 miesięcy. Co w razie przejściowych kłopotów w spłacie rat, jak np. utrata pracy jest bardzo dogodnym rozwiązaniem.

Przed wybraniem banku biorącego udział w akcji wspierającej właścicieli pierwszych lokum należy sprawdzić dokładnie oferty hipoteczne. Załóżmy, że czas naszego zobowiązania w PKO BP SA będzie wynosił 30 lat, jego wysokość to 180 000,00 PLN a wartość nieruchomości 220 000,00 PLN. Przy takich współczynnikach RRSO wyniesie 4,465%, marża 2,3%, prowizja 3,5% a rata 862,46 PLN. Przy takich założeniach i racie tej wysokości jest to jeden z najlepszych kredytów hipotecznych. Należy tutaj zaznaczyć, iż wiele czynników ma wpływ na wysokość rat np. wkład własny, czy korzystanie z innych produktów danego banku. Dlatego każdy klient powinien indywidualnie omówić swoje warunki i wysokość marży z PKO BP SA. Pamiętajmy, że kredyt MdM jest ogromną szansą i warto szczegółowo omówić jego warunki z doradcami.

Co to jest bilansowanie kredytu MdM?

Jest to kolejna propozycja PKO BP SA w ramach kredytu Mieszkanie dla Młodych. Pozwala ona obniżyć płacone odsetki. Warunkiem korzystania z tej możliwości jest posiadanie w PKO BP SA rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego, czyli tzw. ROR. Klient wspólnie z bankiem określa limit górny i dolny na ROR. Jeżeli środki znajdujące się na tym koncie przekraczają ustalony limit górny nadwyżki przekazywane są na rachunek bilansujący. Nadpłaty każdego dnia powodują obniżenie dla obliczeń podstawy odsetek. Dzięki temu spada koszt spłaty kredytu. Opcja bilansowania dostępna jest w okresach trzyletnich.