Kredyt MdM w Getin Bank

W ramach programu Mieszkanie dla Młodych ustanowionego w 2013 roku osoby do 35 roku życia mogą starać się o dofinansowanie wkładu własnego bądź spłaty części kredytu na zakup nowego lokum. Niewątpliwie zyskał on duże zainteresowanie wśród społeczeństwa. Jego wysokość waha się od 10% do 30%. Program realizowany przez Bank Gospodarki Krajowej i Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa jest związany z 14 instytucjami finansowymi. Ich wykaz znajduje się na stronie BGK. Zanim zaciągniemy kredyt należy dowiedzieć się, czy dana instytucja jest uczestnikiem programu.

Kredyt Mieszkanie dla Młodych zawierany jest na minimum 15 lat oraz na co najmniej 50% wartości nieruchomości. Szczególne preferencje uzyskują single lub rodziny z co najmniej trójką dzieci. To znaczy, nie obowiązuje ich limit wiekowy oraz powierzchnia nabywanego lokalu może być o 10 m2 większa (85 m2 dla mieszkań i 110 m2 dla domów jednorodzinnych). Od 04.02.2014 roku Getin Noble Bank przyjmuje wnioski w ramach programu MdM. Jest jedną z bardziej doświadczonych instytucji w tym temacie. Udzielił on kredytu już wielu osobom zainteresowanym.

Warunki kredytu MdM w Getin Noble Bank

Getin Noble oferuje nam kredyt MdM nawet na 35 lat. Dofinansowanie może wynieść do 90% wartości nieruchomości. Istnieje opcja wypłaty w transzach, ale możemy także wybrać wypłatę całości. Udzielany jest tylko w PLN. Bank akceptuje wiele różnych źródeł dochodu, między innymi umowę o pracę, umowy cywilnoprawne, emerytury, stałe renty oraz dochody z własnej działalności gospodarczej. Dokładne informacje uzyskamy kontaktując się z doradcą banku bądź odwiedzając jedną z placówek. Warunki kredytu ustalane są indywidualnie i ich założenia, wysokość prowizji czy marży mogą znacznie się różnić. Możemy podnieść swoją wiarygodność wykazując się nieskazitelną historią kredytową, bądź dokonując większego wkładu własnego. Z reguły warto także dopytać, czy korzystanie z usług dodatkowych może przynieść jakieś profity, na przykład obniżenie marży, czy prowizji.