Kredyt MdM w Credit Agricole

Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem mieszkania bądź domu jednorodzinnego i mamy do 35 lat możemy skorzystać z programu MdM. Jest to dofinansowanie rządu dla ludzi myślących o swoim pierwszym własnym kącie.

Wykaz instytucji biorących udział w jego realizacji znajduje się na stronie Banku Gospodarki Krajowej. Znajdziemy tam także informacje o wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu 1 m2. Cena nieruchomości musi mieścić się w założeniach ustawy. Opcję kredytu MdM prowadzi w tej chwili 14 instytucji. Jedną z nich jest Credit Agricole, w którym od 02.01.2015 roku możemy składać wnioski o dofinansowanie. Jest on tym samym bankiem z najkrótszym stażem w programie.

Oferta kredytu MdM w Credit Agricole

Okres kredytowania wynosi od 15 lat do 30 lat. Bank daje możliwość wyboru kredytu MdM. Pierwsza z jego opcji, to kredyt bez prowizji ale z wyższą marżą. Druga z niższą marżą ale także z prowizją za zaciągnięcie kredytu. Wybór należy do kredytobiorcy. Po każdych 12 miesiącach terminowej spłaty możemy wziąć „wakacje kredytowe”. W ich czasie spłacamy same odsetki, nie spłacając części kapitałowej. W razie wystąpienia czasowych kłopotów z płynnością finansową lub nieplanowanych wydatków jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Sposobem na obniżenie marży jest skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych takich jak ubezpieczenie, czy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR). Jeżeli zdecydujemy się na wcześniejsze spłacenie części bądź całości zadłużenia bank nie pobierze za to prowizji. Nie ma znaczenia, czy nieruchomość nabędziemy na rynku wtórnym, czy pierwotnym. Kredyt MdM w Credit Agricole z pewnością daje wiele możliwości. Jest dość elastyczny. Jego parametry dobierane są pod konkretnego klienta. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść od 10% do 30% wartości nieruchomości. Pamiętajmy o możliwości uzyskania dodatkowych 5% na spłacenie kredytu w przypadku narodzenia/przysposobienia trzeciego lub kolejnego dziecka w ciągu 5 lat od podpisania aktu notarialnego.