Kredyt MdM w BPS S.A.

Z dniem 01.04.2014 roku Bank Polskiej Spółdzielczości przystąpił do programu Mieszkanie dla Młodych. Tym samym obecnie jest jedną z 14 instytucji, w których możemy składać wnioski o kredyt MdM. Wsparcie zgodnie z ustawą obejmuje osoby do 35 roku życia.

Limit wieku nie dotyczy rodziców co najmniej trójki dzieci. Powierzchnia nieruchomości określona w ustawie, to 75 m2 dla mieszkania oraz 100 m2 dla domu jednorodzinnego. Rodzice co najmniej trójki dzieci zyskują dodatkowe 10 m2 w każdym z tych przypadków. Kredyt Mieszkanie dla Młodych daje możliwość na spełnienie marzeń o własnym kącie.

Warunki kredytu MdM w Banku Polskiej Spółdzielczości

Maksymalny okres kredytowania wynosi 30 lat. Jego dolny pułap ustanowiony jest ustawą i nie może być mniejszy niż 15 lat. Bank pozwala na łączenie dochodów kredytobiorców z osobami niespokrewnionymi. Akceptuje wiele różnych źródeł dochodów, między innymi umowę o pracę, umowy cywilnoprawne, renty stałe, emerytury oraz dochody z własnej działalności gospodarczej. Istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia nieruchomości bądź zdrowia i życia kredytobiorców. Na stronie BPS S.A. znajdziemy listę akceptowanych przez bank zakładów ubezpieczeń.

W celu zabezpieczenia kredytu możemy zostać poproszeni o przedstawienie polisy potwierdzającej zawarcie ubezpieczenia. Parametry przeliczone dla wybranego przykładu pokazują, iż BPS S.A. znajduje się w czołówce jeżeli chodzi o korzystne warunki kredytu MdM dla klientów. Przy zawarciu zobowiązania na 30 lat, w ratach równych z 20% wkładem własnym RRSO sięga 3,833%, marża 1,79% a prowizja 3%. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż samo RRSO w niektórym bankach i przy takich samych parametrach sięga ponad 5,7%. Jednak może on wyglądać inaczej dla różnych klientów oraz innej wysokości zobowiązania. Udając się do banku rozwiejemy wszelkie nasze wątpliwości. Będziemy w stanie rzetelnie sprawdzić konkretną ofertę.

BPS S.A. daje także możliwość 24 miesięcy karencji w spłacie kapitału. W przypadku problemów finansowych to bardzo dogodne wyjście.