Kredyt MdM w BGŻ BNP Paribas S.A.

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. dołączył w lutym do programu MdM realizowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Od 19.02.2014 roku przyjmuje on wnioski na dofinansowanie w ramach rządowego programu.

Wniosek należy złożyć razem z dokumentami o kredyt hipoteczny. Tylko 14 instytucji finansowych bierze udział w realizacji programu Mieszkanie dla Młodych. Jeżeli rozważamy opcję zakupu mieszkania bądź budowy domu powinniśmy bliżej przyjrzeć się warunkom kredytu z MdM. Dużym udogodnieniem jest skorzystanie z kalkulatora kredytów hipotecznych bądź rozmowa telefoniczna z doradcą.

Warunki kredytu z MdM w BGŻ BNP Paribas S.A.

Kredyt z MdM zgodnie z warunkami zawartymi w ustawie jest zaciągany na minimum 15 lat. Jego maksymalny okres ustalany jest przez bank. Minimalna kwota kredytu, jaka wymagana jest przez BGŻ, to 50 000 zł. Według ustawy nie może być ona niższa niż 50% wartości nieruchomości. BGŻ daje możliwość sfinansowania do 85% wartości lokum. Nie pobierze także prowizji, gdy spłacimy szybciej część kredytu środkami z dofinansowania z programu Mieszkanie dla Młodych. Raty mogą być równe lub malejące. W przypadku tych pierwszych na początku większą ich część stanowią odsetki, natomiast resztę spłata kapitału. Inaczej jest z ratami malejącymi. Dość częstą praktyką stosowaną w bankach jest opcja tak zwanych „wakacji kredytowych”. I tutaj BGŻ się nie wyłamał.

Oprocentowanie kredytów jest zmienne. Ustalane jako suma stopy referencyjnej i marży banku. Kredyt z MdM oferuje możliwość uzyskania dodatkowych 5% kwoty ustawowej, jeżeli w ciągu 5 lat od podpisania aktu notarialnego urodzi nam się lub przysposobimy trzecie lub kolejne dziecko. Wniosek o dopłatę musimy złożyć samodzielnie w oddziale banku. Przy omawianiu warunków w BGŻ rozważmy opcję skorzystania z dodatkowych produktów. Z im większej ich ilości skorzystamy, tym marża będzie niższa. Należy przy tym pamiętać, iż warunki kredytu ustalane są indywidualnie dla każdego kredytobiorcy.