Kredyt MdM w Alior Bank

Alior Bank jest jedną z 14 instytucji finansowych, która do tej pory wzięła udział w projekcie kredyt MdM. Na dzień 03.02.2014 roku datuje się wejście wyżej wymienionego banku do rządowego programu wsparcia dla właścicieli swoich pierwszych domów lub mieszkań. Dzięki temu może poszczycić się on dużym doświadczeniem i udziałem w tym projekcie. Wniosek o dotację w ramach programu należy złożyć razem z dokumentami potrzebnymi do uzyskania kredytu hipotecznego.

Co przemawia za kredytem MdM w Alior Banku?

Okres kredytowania wynosi od 15 lat do 30 lat. Po złożeniu wniosku wstępną decyzję otrzymujemy w ciągu jednego dnia. Bank udostępnił program MDM Plus w ramach, którego można starać się o sfinansowanie dodatkowych celów, jak zakup garażu czy wykończenie nieruchomości. Jest to duża zaleta, gdyż daje sposobność dopięcia swojej inwestycji na ostatni guzik. Finansowanie w ramach kredytu MdM odbywa się do wysokości 90% LTV , a jego kwota minimalna to 50% wartości nieruchomości. Alior Bank oferuje także dofinansowanie wkładu własnego do 30% dla małżeństw i osób samotnych z co najmniej jednym dzieckiem oraz do 10% dla małżeństw i osób bezdzietnych.

Warunki wysokości rat kredytów hipotecznych różnią się od siebie dla poszczególnych klientów. Wpływ na nie ma wiele czynników. Aby sprawdzić, jak będzie wyglądało to w naszym przypadku należy udać się do banku i indywidualnie rozpatrzyć nasz wniosek z doradcą. Kredyt MdM daje wielu osobom możliwość spełnienia marzenia o własnym „kącie”. Szkoda przegapić taką okazję. Dlatego sprawdzajmy oferty banków. Nie bójmy się pytać! Przykładowo jeżeli kredyt w Alior Banku zaciągniemy na 30 lat, na kwotę 180 000,00 PLN, przy wartości nieruchomości 220 000,00 PLN, w równych ratach, to można się spodziewać RRSO na poziomie 4,727%, marży 2,6%, prowizji 2,5% a raty ok. 893,94 PLN. Te założenia mogą mieć różne wartości w stosunku do każdego klienta. Założenia kredytu MdM działają zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Już od stycznia można się ubiegać o dofinansowanie z puli na 2017 rok.