Kredyt gotówkowy na wyposażenie mieszkania

banknoty uzyskane dzięki kredytowi gotówkowemu/Kredyt gotówkowy cechuje to, że można go wziąć na dowolny cel. Czy jego wzięcie jest dobrym pomysłem, kiedy chcemy sfinansować kupno wyposażenia mieszkania? Zobaczmy.

Podstawową zaletą tego typu zobowiązań jest szybkość ich udzielenia i otrzymania pieniędzy na konto. Nie oznacza to, że wobec przyszłego kredytobiorcy podmiot udzielający kredytu nie ma oczekiwań co do zdolności kredytowej. Jest, co prawda możliwy kredyt gotówkowy na dowód, jednak dotyczy on wąskiej grupy osób. Są oni wtedy najczęściej stałymi klientami danego banku.

By otrzymać kredyt gotówkowy najczęściej wystarczy przedłożyć zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu, co znacząco skraca czas otrzymania środków. A to w przypadku budowy mieszkania czy remontu staje się szczególnie ważne. Procesy te są czasami długotrwałe i to, o czym myśleliśmy, że będzie nam potrzebne w nowym mieszkaniu na początku inwestycji po jakimś czasie okaże się zupełnie nieprzydatne.

Dzięki kredytowi gotówkowemu kupimy co chcemy

Kredytem gotówkowym bez problemu sfinansujemy zmieniające się potrzeby ze względu na dowolność celu jego spożytkowania. O kredycie hipotecznym już nie możemy tego powiedzieć. Starając się o niego, musimy jasno zadeklarować przeznaczenie otrzymanych środków, później rozliczając się z zakupu elementów wyposażenia mieszkania.

Nie dość, że starania o kredyt hipoteczny są o wiele dłuższe, niż w przypadku kredytu gotówkowego, to wymagają większej dokumentacji i dodatkowych opłat, w rodzaju np. ubezpieczenia pomostowego.

Kredyty gotówkowe są niestety wyżej oprocentowane, co ma związek z zazwyczaj niższą pożyczoną kwotą i krótszym okresem kredytowania. Trzeba jednak przyznać, że uważne obserwowanie ofert kredytów gotówkowych może dać tu spore oszczędności.
Czym się kierować, gdzie porównywać oferty?

Kierowanie się rzeczywistym oprocentowaniem, unikanie produktów dodatkowych obniżających oprocentowanie na niekorzystnych warunkach i zadbanie o dobre warunki spłaty (wakacje kredytowe czy jak najszybszą wcześniejszą spłatę bez prowizji) – to najważniejsze zasady, jakimi powinien kierować się przyszły kredytobiorca. Serwis, zapewniający szybkie porównanie parametrów, jakimi powinien cechować się dobry kredyt gotówkowy – gotówkowe.net znacząco ułatwi zadanie.

Ranking kredytów gotówkowych, który znajdziemy na tej stronie zawiera informacje na temat okresu kredytowania, całkowitych kosztów rzeczywistego i nominalnego oprocentowania a także prowizji. Pomoże nam także natychmiastowo porównać startowe warunki kredytu, na którym w momencie wyposażania mieszkania przecież szczególnie nam zależy.

Zbilansuj koszty kredytu gotówkowego, to proste

Podczas analizy opcji kredytowych kierujmy się wszystkimi aspektami kredytu, nie nadając największego znaczenia ani najmniejszej racie miesięcznej, ani jak najniższym całkowitym kosztom. Niska rata może spowodować dłuższy okres kredytowania, a zatem także większy całkowity koszt, napędzany większą ilością miesięcznych odsetek. Niski całkowity koszt kredytu może z kolei sprawić, że będziemy płacić wysoką ratę. Spojrzenie na ranking kredytów gotówkowych po sprawdzeniu własnych możliwości pozwoli zbilansować koszty, tak by zakupione wyposażenie mieszkania mogło być jak najwyższej jakości, dzięki zaoszczędzonym na niskim oprocentowaniu lub prowizji środkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *